Συναυλίες Νοεμβρίου (16-30) στην Αθήνα

Θάνος Μικρούτσικος και  Χρήστος Θηβαίος στο Σταυρό Του Νότου (27/11)

Θάνος Μικρούτσικος και Χρήστος Θηβαίος στο Σταυρό Του Νότου (27/11)

Το πρόγραμμα όλων των συναυλιών που θα λάβουν χώρα τον Νοέμβριο(16-30) στην Αθήνα

16 (Τρί) Al Foster Quartet Half Note Jazz Club
16 (Τρί) Yiannis Kasettas & Jennie Kapadai Bellafonte Bar
16 (Τρί) Sillyboy + Lilis Brothers Τώρα Κ44
16 (Τρί) Αρλέτα, Λάκης Παπαδόπουλος + Διονύσης Σαββόπουλος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
16 (Τρί) Γρηγόρης Ντάνης Trio Dizzy Miles
16 (Τρί) La Clave Latina Gr Cafe Αλάβαστρον
16 (Τρί) Τ’ ώριο Περβόλι Μουσική Σκηνή Αυλαία
17 (Τετ) Haig Yazdjan, Γιώτης Κιουρτσόγλου, Βαγγέλης Καρίπης Μουσική Σκηνή Αυλαία
17 (Τετ) “All Stars” Ρυθμός Stage
17 (Τετ) ΤΑΚη’Μ’ Cafe Αλάβαστρον
17 (Τετ) Calamity & The Banditos Lazy Club
17 (Τετ) Taboo Trio Dizzy Miles
17 (Τετ) Βασιλική Καρακώστα, Βικτωρία Ταγκούλη, Νατάσσα Μηνδρινού Οξυγόνο Live
17 (Τετ) Θάνος Καλλίρης & Λάμπης Λιβιεράτος Ghost House
17 (Τετ) His Majesty The King Of Spain Τώρα Κ44
17 (Τετ) Al Foster Quartet Half Note Jazz Club
18 (Πεμ) Al Foster Quartet Half Note Jazz Club
18 (Πεμ) Maraveyas Ilegal Koo-Koo Live Music Bar
18 (Πεμ) Penny And The Swinging Cats PassPort
18 (Πεμ) Βασίλης Καζούλλης Jasmin Rock Club
18 (Πεμ) Freedom Of Speech feat. Αθηνά Ρούτση Γυάλινο Μουσικό Θέατρο Upstage
18 (Πεμ) Midnight Sun feat. Madame Bouche Bistrotheque Τρανζίστορ
18 (Πεμ) Tango With Lions & Empty Frame Τώρα Κ44
18 (Πεμ) Jazz On T.A.P. Dizzy Miles
18 (Πεμ) Λιζέτα Καλημέρη, Εύα Ατματζίδου, Θανάσης Ζαχαρόπουλος Μουσική Σκηνή Αυλαία
18 (Πεμ) Mare Yiem Αφανείς
18 (Πεμ) Delivers, Metasoma Lazy Club
18 (Πεμ) Ελεάννα Ζεγκίνογλου Gasbah Hall Music Scene
18 (Πεμ) Double Face >Giganta & Knobs Bios
18 (Πεμ) Smyrna El Viaje
18 (Πεμ) 7000 Watt, Galliard Syndrome, Μανώλης Ρακιντζής Ghost House
18 (Πεμ) Κωνσταντίνος Καζάκος Rock Cafe Architecture
18 (Πεμ) Παύλος Παυλίδης & The B-Movies Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
18 (Πεμ) Freedom Of Speech feat. Αθηνά Ρούτση Γυάλινο Μουσικό Θέατρο Upstage
18 (Πεμ) Μάρω Μαρκέλλου, Γιώργος Χατζηπαύλου Σταυρός Του Νότου / Plus
18 (Πεμ) Νίκος Ξύδης, Βαλέρια Κουρούπη, Βόμβοι Ρυθμός Stage
18 (Πεμ) BILLY COBHAM Θέατρο Badminton
18 (Πεμ) Dianne Reeves Gazarte
18 (Πεμ) Mare Yiem Αφανείς
19 (Παρ) Dianne Reeves Gazarte
19 (Παρ) Γ.Αλουπογιάννης, Β.Ασημάκης, Σ.Βογιατζάκη, Π.Καναράκης, Π.Μπουσουλόπουλος Ρυθμός Stage
19 (Παρ) Terrakota, Mad Professor, Sista Oudry Κύτταρο Live
19 (Παρ) Δημήτρης Λάμπος, Δημήτρης Αρναούτης Το Μπαράκι Του Βασίλη
19 (Παρ) Όναρ + guests Δίπλα Στο Ποτάμι
19 (Παρ) Λεωνίδας Μαριδάκης & The CirCus Band Ρουφ
19 (Παρ) Μελίνα Ασλανίδου PassPort
19 (Παρ) Markus Stockhausen Goethe-Institut Athen
19 (Παρ) Νίκος Ξανθούλης Τσάι Στη Σαχάρα
19 (Παρ) Dustbowl After Dark
19 (Παρ) Μπάμπης Τσέρτος Περιβόλι τ’ Ουρανού
19 (Παρ) American Stories Cafe Αλάβαστρον
19 (Παρ) Ελεωνόρα Ζουγανέλη Σταυρός Του Νότου / Plus
19 (Παρ) TONINO CAROTONE Half Note Jazz Club
19 (Παρ) Βαγγέλης Κακουλάκης Lazy Club
19 (Παρ) Δημήτρης Ζερβουδάκης, Σοφία Γεωργαντζή Μουσική Σκηνή Αυλαία
19 (Παρ) Γιάννης Παπαναστασίου Quartet Dizzy Miles
19 (Παρ) Θάνος Μικρούτσικος, Χρήστος Θηβαίος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
19 (Παρ) Terrakota, Soulfire, Razastarr, Stavros Ntantous Κέντρο Πολιτισμού Ελληνικός Κόσμος
19 (Παρ) Νίνα Λοτσάρη > “Μάτα Χάρι” Rex Music Theater
19 (Παρ) Kay & The SchoolDrivers Γυάλινο Μουσικό Θέατρο Upstage
19 (Παρ) Βαγγέλης Μαρκαντώνης Γιασεμί
19 (Παρ) Youth Brigade Jasmin Rock Club
19 (Παρ) Μανώλης Μητσιάς Μουσική Σκηνή Μετρό
19 (Παρ) The Good Times Τζαζ Bar
20 (Σαβ) DIMITRI VASSILAKIS QUARTET Floral
20 (Σαβ) Red Zebra Seven Sins Club
20 (Σαβ) Kay & The SchoolDrivers Γυάλινο Μουσικό Θέατρο Upstage
20 (Σαβ) Lonewolf + Wrathblade, Witchcurse Rodeo Live Club
20 (Σαβ) Θάνος Μικρούτσικος, Χρήστος Θηβαίος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
20 (Σαβ) Take Money And Run Dizzy Miles
20 (Σαβ) Δημήτρης Ζερβουδάκης, Σοφία Γεωργαντζή Μουσική Σκηνή Αυλαία
20 (Σαβ) Blue Pills Overdose, Stipler’s Mom, Beers And Dics, Blame Your God, and more! An Club
20 (Σαβ) Almost Funk Lazy Club
20 (Σαβ) TONINO CAROTONE Half Note Jazz Club
20 (Σαβ) Ελεωνόρα Ζουγανέλη Σταυρός Του Νότου / Plus
20 (Σαβ) Sal.a.t.a. Band, Σπύρος Γραμμένος, Sofia & Tonis Sfinos Οξυγόνο Live
20 (Σαβ) Διόνυσος, Alfared96 Camelot Live Cafe
20 (Σαβ) Ρεμπέτικο Πανόραμα Τσάι Στη Σαχάρα
20 (Σαβ) Spookshow presents Fabrikc + Suono Mad Club
20 (Σαβ) Markus Stockhausen Goethe-Institut Athen
20 (Σαβ) Μελίνα Ασλανίδου PassPort
20 (Σαβ) Jam difuSiOn Blues
20 (Σαβ) “Έτσι Οι Μέρες Περνούν” Θέατρο Ρουφ
20 (Σαβ) Όναρ + guests Δίπλα Στο Ποτάμι
20 (Σαβ) Carousel Το Μπαράκι Του Βασίλη
20 (Σαβ) THE HEAVY + Sugah Galore Κύτταρο Live
20 (Σαβ) Κώστας Χρονόπουλος Ghost House
20 (Σαβ) Δημήτρης Καρράς, Μαρία Λούκα, Φώτης Ανδρικόπουλος, Αντίπερα Όχθη Μουσική Σκηνή Ρουφ
20 (Σαβ) Therion w/ Loch Vostok & Leprous Gagarin 205
20 (Σαβ) Yianneis Koo-Koo Live Music Bar
21 (Κυρ) Parkway Drive Κύτταρο Live
21 (Κυρ) THE SWING THING I Fuzz Club
21 (Κυρ) Ευτυχία Μητρίτσα, Σταύρος Σιόλας Ρυθμός Stage
21 (Κυρ) Αχαιού 6 Το Μπαράκι Του Βασίλη
21 (Κυρ) Baildsa Band Μουσική Σκηνή Αυλαία
21 (Κυρ) Σταύρος Ξαρχάκος Gazarte
21 (Κυρ) TONINO CAROTONE Half Note Jazz Club
21 (Κυρ) Seven Lazy Club
21 (Κυρ) Γιώτα Νέγκα Almaz
22 (Δευ) Jam Night Lazy Club
22 (Δευ) TONINO CAROTONE Half Note Jazz Club
22 (Δευ) Ανάκατα Βραζιλιάνα Bar
22 (Δευ) Μελίνα Κανά, Μιχάλης Παπαζήσης Μουσική Σκηνή Αυλαία
22 (Δευ) Λεωνίδας Σαραντόπουλος Dizzy Miles
22 (Δευ) Magic Lute Φιλολογικός Σύλλογος Παρνασσός
22 (Δευ) Acoustic Trio Cafe Αλάβαστρον
23 (Τρί) Τ’ ώριο Περβόλι Μουσική Σκηνή Αυλαία
23 (Τρί) Wander-Fall Quartet Dizzy Miles
23 (Τρί) TONINO CAROTONE Half Note Jazz Club
23 (Τρί) Αρλέτα, Λάκης Παπαδόπουλος + Δημήτρης Πουλικάκος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
23 (Τρί) No Sequence, Daylight Robbery Lazy Club
23 (Τρί) Lexicon Project & Joanna Drigo Σταυρός Του Νότου / Club
24 (Τετ) TONINO CAROTONE Half Note Jazz Club
24 (Τετ) Θάνος Καλλίρης & Λάμπης Λιβιεράτος Ghost House
24 (Τετ) Rous Σταυρός Του Νότου / Club
24 (Τετ) Χάρης Λαμπράκης Quartet Dizzy Miles
24 (Τετ) Haig Yazdjian, Γιώτης Κιουρτσόγλου, Βαγγέλης Καρίπης Μουσική Σκηνή Αυλαία
24 (Τετ) “All Stars” Ρυθμός Stage
24 (Τετ) Astillero Μέγαρο Μουσικής
24 (Τετ) Astillero Μέγαρο Μουσικής
24 (Τετ) Βασιλική Καρακώστα, Βικτωρία Ταγκούλη, Νατάσσα Μηνδρινού Οξυγόνο Live
25 (Πεμ) Μακάμ & Γιώργος Ρήγας Το Μπαράκι Του Βασίλη
25 (Πεμ) Παύλος Παυλίδης & The B-Movies Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
25 (Πεμ) Κωνσταντίνος Καζάκος Rock Cafe Architecture
25 (Πεμ) On The Road Γυάλινο Μουσικό Θέατρο Upstage
25 (Πεμ) Mare Yiem Αφανείς
25 (Πεμ) Μάρω Μαρκέλλου, Γιώργος Χατζηπαύλου Σταυρός Του Νότου / Plus
25 (Πεμ) Λιζέτα Καλημέρη, Εύα Ατματζίδου, Θανάσης Ζαχαρόπουλος Μουσική Σκηνή Αυλαία
25 (Πεμ) Socos & The Live Project Band, Raintear Κύτταρο Live
25 (Πεμ) Mare Yiem Αφανείς
25 (Πεμ) Infinite Livez, Grains, MC Yinka & The Urbanix 6 D.O.G.S.
25 (Πεμ) Ελεάννα Ζεγκίνογλου Gasbah Hall Music Scene
25 (Πεμ) Smyrna El Viaje
25 (Πεμ) TONINO CAROTONE Half Note Jazz Club
25 (Πεμ) 7000 Watt, Galliard Syndrome, Μανώλης Ρακιντζής Ghost House
25 (Πεμ) Black Thursdays > Σοφία Κουρτίδου And The Slipin’ Band PassPort
25 (Πεμ) Βασίλης Καζούλλης Jasmin Rock Club
25 (Πεμ) Μιχάλης Καταχανάς Trio Dizzy Miles
25 (Πεμ) Socos & The Live Project Band + Raintear Κύτταρο Live
26 (Παρ) On The Road Band Dizzy Miles Club
26 (Παρ) Imam Baildi Piu Verde
26 (Παρ) Βαγγέλης Μαρκαντώνης Γιασεμί
26 (Παρ) Tilemachos Moussas Farm 6 D.O.G.S.
26 (Παρ) Δημήτρης Ζερβουδάκης, Σοφία Γεωργαντζή Μουσική Σκηνή Αυλαία
26 (Παρ) Θάνος Μικρούτσικος, Χρήστος Θηβαίος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
26 (Παρ) Spitfire, Marauder, Crush + Crimson Fire Κύτταρο Live
26 (Παρ) Όναρ + guests Δίπλα Στο Ποτάμι
26 (Παρ) Στάθης Δρογώσης PassPort
26 (Παρ) I Like Trains + Absent Without Leave Gagarin 205
26 (Παρ) Paramount Styles An Club
26 (Παρ) Delivers Camelot Live Cafe
26 (Παρ) Paramount Styles ex Girls Against Boys An Club
26 (Παρ) Τα Αρμενάκια Αισώπου Μύθος
26 (Παρ) Ionian Jazz Quintet Auditorium IFA
26 (Παρ) Swing Shoes & Ειρήνη Δημοπούλου Θέατρο Ρουφ
26 (Παρ) Νίκος Ξανθούλης Τσάι Στη Σαχάρα
26 (Παρ) Δημήτρης Λάμπος, Δημήτρης Αρναούτης Το Μπαράκι Του Βασίλη
26 (Παρ) American Stories Cafe Αλάβαστρον
26 (Παρ) Small Blues Trap Blues
27 (Σαβ) Sal.a.t.a. Band, Σπύρος Γραμμένος, Sofia & Tonis Sfinos Οξυγόνο Live
27 (Σαβ) Τρόπος Το Μπαράκι Του Βασίλη
27 (Σαβ) Αθηνά Ανδρεάδη Θέατρο Badminton
27 (Σαβ) Vuslat Τσάι Στη Σαχάρα
27 (Σαβ) Kelly & The Special K’z Floral
27 (Σαβ) Σπυριδούλα Ρουφ
27 (Σαβ) Yianneis Koo-Koo Live Music Bar
27 (Σαβ) WOVEN HAND Gagarin 205
27 (Σαβ) WAX TAILOR + ConnTrust Κύτταρο Live
27 (Σαβ) Στάθης Δρογώσης PassPort
27 (Σαβ) Όναρ + guests Δίπλα Στο Ποτάμι
27 (Σαβ) Δημήτρης Ζερβουδάκης & Σοφία Γεωργαντζή Μουσική Σκηνή Αυλαία
27 (Σαβ) Έργα Μίκη Θεοδωράκη > “Πνευματικό Εμβατήριο”, “Canto General”, “Ένας Όμηρος” Μέγαρο Μουσικής
27 (Σαβ) Θάνος Μικρούτσικος, Χρήστος Θηβαίος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
27 (Σαβ) Isvoman, Taki Tsan An Club
27 (Σαβ) Athena Andreadis Θέατρο Badminton
28 (Κυρ) Minor Mine Tiki Athens
28 (Κυρ) Διαφυγόν Κέρδος After Dark
28 (Κυρ) Travel Mind Syndrome > Live Release Party Hoxton
28 (Κυρ) Craig Walker + Βασίλης Αυγουστάκης, Δανάη Nielsen Μουσική Σκηνή Αυλαία
28 (Κυρ) “Aπό Την Παλαιστίνη Στην Αθήνα” Μέγαρο Μουσικής
28 (Κυρ) YOU SAY PARTY! Gagarin 205
28 (Κυρ) Sonny Rollins Θέατρο Παλλάς
28 (Κυρ) Καίτη Μάρακα, Αριστοτέλης Καραγιάννης Το Μπαράκι Του Βασίλη
29 (Δευ) Acoustic Trio Cafe Αλάβαστρον
29 (Δευ) Φωτεινή Δάρρα Θέατρο Παλλάς
29 (Δευ) Μελίνα Κανά + Μιχάλης Παπαζήσης Μουσική Σκηνή Αυλαία
29 (Δευ) Μάρω Μαρκέλλου Nueva Trova
29 (Δευ) Κωστής Χριστοδούλου Trio Dizzy Miles Club
30 (Τρί) Γιώργος Βούρος Dizzy Miles Club
30 (Τρί) Γεωργία Νταγάκη Οξυγόνο Live
30 (Τρί) Vassilis Tsabropoulos & Hilary Jones Gazarte
30 (Τρί) Αρλέτα, Λάκης Παπαδόπουλος + Λαυρέντης Μαχαιρίτσας Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
30 (Τρί) Μίλτος Πασχαλίδης Μουσική Σκηνή Αυλαία
Posted in Αθήνα and tagged , , , , , , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *