Συναυλίες Οκτώβριου (15-31) στην Αθήνα

Θάνος Ανεστόπουλος στη Μουσική Σκηνή Αυλαία (30/10)

Θάνος Ανεστόπουλος στη Μουσική Σκηνή Αυλαία (30/10)

Το πρόγραμμα όλων των συναυλιών που θα λάβουν χώρα τον Οκτώβριο (15-31) στην Αθήνα


16 (Σαβ) Γιάννης Μηλιώκας, Γεωργία Γραμματικού Ρυθμός Stage
16 (Σαβ) COLOUR HAZE, 1000Mods & Human Asteroid An Club
16 (Σαβ) Μπλε + Stefan Schwerdtfeger [Big Sleep] Οξυγόνο Live
16 (Σαβ) Μίλτος Πασχαλίδης, Lexicon Project Δίπλα Στο Ποτάμι
16 (Σαβ) ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΤΣΙΡΑΣ & Βασιλική Καρακώστα Κτήριο 56 (Ελληνικός Κόσμος)
16 (Σαβ) Άλλοθι Camelot Live Cafe
16 (Σαβ) Picos Apicos & The Pina Coladas Lazy Club
16 (Σαβ) 777, Teardrops Κύτταρο Live
16 (Σαβ) Βαγγέλης Καζαντζής, Μαρίνα Δακανάλη Πυρήνας
16 (Σαβ) Yianneis Koo-Koo Live Music Bar
16 (Σαβ) Θάνος Μικρούτσικος, Χρήστος Θηβαίος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
16 (Σαβ) Eddie C.Campbell Half Note Jazz Club
16 (Σαβ) G-Play Cafe Αλάβαστρον
16 (Σαβ) Ζακ Στεφάνου & μΠάντα-Κοάλα After Dark
16 (Σαβ) Picos Apicos & The Pina Coladas Lazy Club
16 (Σαβ) Human Touch Μουσική Σκηνή Αυλαία
16 (Σαβ) Παύλος Παυλίδης & The B-Movies PassPort
16 (Σαβ) Τάτσης Αποστολίδης > Ένας Χρόνος Απουσίας Ωδείο Αθηνών
16 (Σαβ) 1ο HardCore WoodFest 2010 Πάρκο Αη-Γιάννη – Ξύλινα
16 (Σαβ) Μάνος Παπαδάκης Το Μπαράκι Του Βασίλη
16 (Σαβ) Scuro Albo, Αίνιγμα, Μιχάλης Τασινάς, Time Infusion Bat City Rock Bar
16 (Σαβ) I Saw 43 Sunsets Rodeo Live Club
16 (Σαβ) Groovie Party Dizzy Miles
17 (Κυρ) Μουσική Δωματίου Live & Cello Meets 2 Violins Dizzy Miles
17 (Κυρ) S:Tepp, 9MM Koo-Koo Live Music Bar
17 (Κυρ) Δέσποινα Στεφανίδου Το Μπαράκι Του Βασίλη
17 (Κυρ) 1ο HardCore WoodFest 2010 Πάρκο Αη-Γιάννη – Ξύλινα
17 (Κυρ) Valentino & Nikos Souliotis w/ special guests: Vegas feat. Otherview, Mark Angelo & Shaya Baraonda
17 (Κυρ) Μουσικοθεατρική Παράσταση > “Τα Καλά Παιδιά Δεν Πηδάνε” Μουσική Σκηνή Αυλαία
17 (Κυρ) 2+1, Calamity & The Banditos Lazy Club
17 (Κυρ) Hipstairs, Σοφία Νικολαϊδου, Άκης Νεδόπουλος Nueva Trova Athens
17 (Κυρ) AnalVeritas & RoadKill, BarstowDeadBeat Bat City Rock Bar
17 (Κυρ) Eddie C.Campbell Half Note Jazz Club
17 (Κυρ) Joaquin Grilo Μέγαρο Μουσικής
17 (Κυρ) Screamwave Festival > Juliet In A Coma, My Colours Dying, United Highlight Κύτταρο Live
17 (Κυρ) Sirocco Seven Sins Club
17 (Κυρ) Ορέστης Ντάντος Σταυρός Του Νότου / Club
17 (Κυρ) Future Islands (w/ Baby Guru) 6 D.O.G.S.
18 (Δευ) Sami Amiris, Αντώνης Πρίφτης, Περικλής Τριβόλης, Γιάννης Σταυρόπουλος Black Duck Multiplarte
18 (Δευ) Αρλέτα, Λάκης Παπαδόπουλος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
18 (Δευ) Γιώργος Δημητριάδης & Στέλλα Πιλάτη, Νίκος Γώγος Οξυγόνο Live
18 (Δευ) Jazz Night > Γιώργος Κοντραφούρης, Αντώνης Πρίφτης, Γιάννης Σταυρόπουλος Black Duck Multiplarte
18 (Δευ) Eddie C.Campbell Half Note Jazz Club
18 (Δευ) Hammond Trio Cafe Αλάβαστρον
18 (Δευ) Jam Night Lazy Club
18 (Δευ) Γιώργος Μυλωνάς, Πάνος Μουζουράκης Σταυρός Του Νότου / Club
18 (Δευ) Γιάννης Χουλής Quintet Dizzy Miles
19 (Τρί) The Mixed Grill Quartet Dizzy Miles
19 (Τρί) Spitting Lullaby, Aces 4 Lazy Club
19 (Τρί) Άρης Γραικούσης, Παυλίνα Κάτση Το Μπαράκι Του Βασίλη
19 (Τρί) “Εθνομουσικολογικώς Απαράδεκτον” του Αντώνη Απέργη Cafe Αλάβαστρον
19 (Τρί) Eddie C.Campbell Half Note Jazz Club
19 (Τρί) Maceo Parker Θέατρο Παλλάς
20 (Τετ) Eddie C.Campbell Half Note Jazz Club
20 (Τετ) Gadjo Dilo Cafe Αλάβαστρον
20 (Τετ) Βασίλης Μπαμπανιάρης Glam Bar
20 (Τετ) New Young Pony Club + Expert Medicine, Playground, No Profile Gagarin 205
20 (Τετ) Brazz Quartet Dizzy Miles
20 (Τετ) Baetyl, Install Roi Mat Club
21 (Πεμ) Fool In The Box After Dark
21 (Πεμ) Dr. Albert Flipout’s One Can Band feat. Mickey Pantelous Cafe Αλάβαστρον
21 (Πεμ) The Radio Dept. + Travel Mind Syndrome, His Majesty The King Of Spain, Trap Gagarin 205
21 (Πεμ) Μακάμ + Γιώργος Ρήγας Το Μπαράκι Του Βασίλη
21 (Πεμ) Λιζέτα Καλημέρη, Δημήτρης Λάππας, Δημήτρης Μυστακίδης Μουσική Σκηνή Αυλαία
21 (Πεμ) “Black Thursdays” > Sugahspank & The Swing Shoes PassPort
21 (Πεμ) Eddie C.Campbell Half Note Jazz Club
21 (Πεμ) Παρουσίαση Δίσκου > Palyrria 6 D.O.G.S.
21 (Πεμ) KollektivA & Όναρ Ρυθμός Stage
21 (Πεμ) Βασιλική Καρακώστα Koo Koo Live Music Bar
21 (Πεμ) Νίκος Χαλβατζής Πυρήνας
22 (Παρ) Κώστας Λειβαδάς & Κατερίνα Τσάβαλου, Γιάννης Κούτρας Κύτταρο Live
22 (Παρ) Γιάννης Μηλιώκας, Γεωργία Γραμματικού Ρυθμός Stage
22 (Παρ) PRO-PAIN + Potergeist An Club
22 (Παρ) Αρετή Κετιμέ & Dilek Koc Half Note Jazz Club
22 (Παρ) Θάνος Μικρούτσικος, Χρήστος Θηβαίος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
22 (Παρ) Starkey, Ital Tek & Anneka Bios
22 (Παρ) Δημήτρης Μητσοτάκης & Ευδαίμονες + Μάρθα Φρίντζηλα Μουσική Σκηνή Αυλαία
22 (Παρ) Zand the Band presents The MusicAll PassPort
22 (Παρ) Νότος Το Μπαράκι Του Βασίλη
22 (Παρ) Ελεονώρα Ζουγανέλη & Ησαίας Ματιάμπα Σταυρός Του Νότου / Plus
22 (Παρ) Banda Magda Γαλλικό Ινστιτούτο / Auditorium
22 (Παρ) Δημήτρης Μητροπάνος, Πέγκυ Ζήνα Ιερά Οδός
22 (Παρ) Mode Plagal Cafe Αλάβαστρον
22 (Παρ) Διόνυσος Αποσπερίτης
22 (Παρ) Εφαρμογές Ατμομηχανής [Στυλιανός Τζιρίτας, Παντελής Παντελόπουλος] Knot Gallery
22 (Παρ) Βουνό Higgs Bar
22 (Παρ) Σ.Ο.Κ., Spike69, TNT [Ορθολογιστές] Red Sea
23 (Σαβ) Belphegor An Club
23 (Σαβ) Mode Plagal Cafe Αλάβαστρον
23 (Σαβ) Κώστας Αντύπας Το Μπαράκι Του Βασίλη
23 (Σαβ) Ψαρογιώργης Trio Μουσική Σκηνή Αυλαία
23 (Σαβ) Zand the Band presents The MusicAll PassPort
23 (Σαβ) Βαγγέλης Καζαντζής, Μαρίνα Δακανάλη Πυρήνας
23 (Σαβ) Yianneis Koo-Koo Live Music Bar
23 (Σαβ) Θάνος Μικρούτσικος, Χρήστος Θηβαίος Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
23 (Σαβ) Αρετή Κετιμέ & Dilek Koc Half Note Jazz Club
23 (Σαβ) George And The Dukes In Vivo
23 (Σαβ) SIVERT HOYEM Fuzz Club
23 (Σαβ) PETER NALITCH & FRIENDS Gagarin 205
23 (Σαβ) Γιάννης Μηλιώκας, Γεωργία Γραμματικού Ρυθμός Stage
23 (Σαβ) Κώστας Λειβαδάς & Γιώργος Μεράτζας Κύτταρο Live
23 (Σαβ) Dora & The Wonderful Jazzmen 6 D.O.G.S.
23 (Σαβ) Narrow Path Camelot Live Cafe
24 (Κυρ) Ελισάβετ Καρατσόλη Ρυθμός Stage
24 (Κυρ) Αρετή Κετιμέ & Dilek Koc Half Note Jazz Club
24 (Κυρ) Battle Of The Bands > The Pleasure Of Revenge, Blood Justice, In Deceptive, White Cells, Einmyria, Diablery An Club
24 (Κυρ) “Για Ποιο Ταξίδι Κίνησες Να Πας;” Το Μπαράκι Του Βασίλη
25 (Δευ) Hammond Trio Cafe Αλάβαστρον
25 (Δευ) Beyond Recovery Nueva Trova Athens
25 (Δευ) Αρετή Κετιμέ & Dilek Koc Half Note Jazz Club
25 (Δευ) Γιώργος Δημητριάδης & Στέλλα Πιλάτη, Νίκος Γώγος Οξυγόνο Live
26 (Τρί) Αρετή Κετιμέ & Dilek Koc Half Note Jazz Club
26 (Τρί) “Εθνομουσικολογικώς Απαράδεκτον” του Αντώνη Απέργη Cafe Αλάβαστρον
26 (Τρί) Θωμάς Φώτης Το Μπαράκι Του Βασίλη
26 (Τρί) Yvette Jarvis Μουσική Σκηνή Αυλαία
26 (Τρί) Super Puma & Weather Underground Αφανείς
27 (Τετ) Ηλίας Ασβεστόπουλος & 2002 GR Μουσική Σκηνή Αυλαία
27 (Τετ) Στέλιος Δάβαρης Koo-Koo Live Music Bar
27 (Τετ) Άρης Γραικούσης, Παυλίνα Κάτση Το Μπαράκι Του Βασίλη
27 (Τετ) Flames + Convixion, Crimson Fire Gagarin 205
27 (Τετ) Gadjo Dilo Cafe Αλάβαστρον
27 (Τετ) Αρετή Κετιμέ & Dilek Koc Half Note Jazz Club
27 (Τετ) Πέτρος Μιχόπουλος Juggler Bar
27 (Τετ) ISRAEL VIBRATION & THE ROOTS RADICS Ιερά Οδός
27 (Τετ) The Swiss Bios
27 (Τετ) Βήτα Πεις Κύτταρο Live
27 (Τετ) Elektro Guzzi 6 D.O.G.S.
27 (Τετ) AntiStres & guest Ρυθμός Stage
28 (Πεμ) KollektivΑ & Magic De Spell Ρυθμός Stage
28 (Πεμ) Νίκος Χαλβατζής Πυρήνας
28 (Πεμ) Βασιλική Καρακώστα Koo Koo Live Music Bar
28 (Πεμ) Rocksound Festival 2010 Κύτταρο Live
28 (Πεμ) Αρετή Κετιμέ & Dilek Koc Half Note Jazz Club
28 (Πεμ) “Black Thursdays” > Eva And The Apples PassPort
28 (Πεμ) Λιζέτα Καλημέρη, Δημήτρης Λάππας, Δημήτρης Μυστακίδης Μουσική Σκηνή Αυλαία
29 (Παρ) Βιβή Χαραλαμπάτου, Άγγελος Πεπονής Το Μπαράκι Του Βασίλη
29 (Παρ) Μαριώ, Παύλος Κοντογιαννίδης Μοστρού
29 (Παρ) The Vibrators + The Velvoids Gagarin 205
29 (Παρ) Al Di Meola Gazarte
29 (Παρ) Γεωργία Βεληβασάκη & Gaia+ In Vivo
29 (Παρ) Jeff Mills & Africa Bambaataa Bios
29 (Παρ) Δημήτρης Μητσοτάκης & Ευδαίμονες + Αλ. Εμμανουηλίδης, Μαρία Παπαγεωργίου Μουσική Σκηνή Αυλαία
29 (Παρ) Εύθυμος Θρήνος Camelot Live Cafe
29 (Παρ) Κώστας Λειβαδάς & Ρένος Χαραλαμπίδης, Μπάμπης Στόκας Κύτταρο Live
29 (Παρ) Ilios, Coti Knot Gallery
29 (Παρ) Δημήτρης Λιόλιος Ρυθμός Stage
29 (Παρ) W.A.S.P. Fuzz Club
29 (Παρ) Πάολα, Vegas, Νικηφόρος Βοτανικός
30 (Σαβ) Χάρης & Πάνος Κατσιμίχας Κλειστό Γυμναστήριο Φαλήρου Tae Kwon Do
30 (Σαβ) EINSTURZENDE NEUBAUTEN Fuzz Club
30 (Σαβ) Δημήτρης Λιόλιος Ρυθμός Stage
30 (Σαβ) Κώστας Λειβαδάς & Τρίφωνο, Γιώτα Νέγκα, Γιώργος Δημητριάδης Κύτταρο Live
30 (Σαβ) Banda Magda Floral Books + Coffee
30 (Σαβ) Βαγγέλης Καζαντζής, Μαρίνα Δακανάλη Πυρήνας
30 (Σαβ) Yianneis Koo-Koo Live Music Bar
30 (Σαβ) EINSTURZENDE NEUBAUTEN Fuzz Club
30 (Σαβ) Κώστας Χρονόπουλος Ghost House
30 (Σαβ) Stonedevils, Father Sun, Deadly 44 Seven Sins Club
30 (Σαβ) Al Di Meola Gazarte
30 (Σαβ) Camera Obscura + Leon, Le Page Gagarin 205
30 (Σαβ) Τρόπος Το Μπαράκι Του Βασίλη
30 (Σαβ) Θάνος Ανεστόπουλος Μουσική Σκηνή Αυλαία
31 (Κυρ) “Από Τον Πόντο Στην Κρήτη” Το Μπαράκι Του Βασίλη
31 (Κυρ) Beyond Recovery After Dark
31 (Κυρ) Rocksound Festival 2010 Κύτταρο Live
31 (Κυρ) Κάρμα Ρυθμός Stage
31 (Κυρ) EINSTURZENDE NEUBAUTEN Fuzz Club
Posted in Αθήνα and tagged , , , , , , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *