Συναυλίες Μαρτίου (1-15) στην Αθήνα

Συναυλίες Μαρτίου (1-15) στην Αθήνα

Το πρόγραμμα όλων των συναυλιών που θα λάβουν χώρα το Μαρτιο (1-15) στην Αθήνα

1 (Τρί)   Milo Z  Half Note Jazz Club 
1 (Τρί)   Βαγγέλης Μαρκαντώνης  Σταυρός Του Νότου / Club 
1 (Τρί)   “Χωρίς Διαβατήριο”  PassPort 
1 (Τρί)   Τραγούδια Του Κόσμου  Το Μπαράκι Του Βασίλη 
1 (Τρί)   Dimitris Pantelias Quartet  Cafe Αλάβαστρον 
1 (Τρί)   Σόλων Λέκκας  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
1 (Τρί)   Τάσος Γεωργόπουλος & BanDa BanDa  Black Duck Multiplarte 
2 (Τετ)   Salonumuz Klimalidir  6 D.O.G.S. 
2 (Τετ)   Σαββέρια Μαργιολά  Ρυθμός Stage 
2 (Τετ)   Παντελής Θαλασσινός  Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή 
2 (Τετ)   Βικτωρία Ταγκούλη, Χρίστος Θεοδώρου  Koo-Koo Live Music Bar 
2 (Τετ)   AlfaRED69  Rainbow Rock Bar 
2 (Τετ)   Γιώργος Καλούδης  Αψέντι Cafe 
2 (Τετ)   Νότης Μαυρουδής, Αναστασία Μουτσάτσου  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
2 (Τετ)   ΤΑΚη’Μ’  Cafe Αλάβαστρον 
2 (Τετ)   Spank 16, Second Thoughts  Lazy Club 
2 (Τετ)   Milo Z  Half Note Jazz Club 
2 (Τετ)   Δήμος Αναστασιάδης  Σταυρός Του Νότου / Club 
3 (Πεμ)   Milo Z  Half Note Jazz Club 
3 (Πεμ)   Burgundy Grapes  Cabaret Voltaire 
3 (Πεμ)   Ross Daly & Amin Alagabu  Χοροθέατρο Ροές 
3 (Πεμ)   Arte Fiasco Masque Live Extravaganza  6 D.O.G.S. 
3 (Πεμ)   Ocean Mind  Lazy Club 
3 (Πεμ)   The 7 Frogs  Αφανείς 
3 (Πεμ)   Gadjo Dilo  Aperitif Espresso Jazz Bar 
3 (Πεμ)   Θεοδοσία Τσάτσου  Koo-Koo Live Music Bar 
3 (Πεμ)   SchoolDrivers, The Wigs, Bombing The Avenue  Οξυγόνο Live 
3 (Πεμ)   Palyrria feat. Φανταστικοί Ήχοι  Τώρα Κ44 
3 (Πεμ)   Γιώργος Κωνσταντίνου  Beton7 
3 (Πεμ)   Ασπασία Ζωναρά, Δημήτρης Κατακουζινός  Art Gallery Cafe 
3 (Πεμ)   Dilek Koc  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
3 (Πεμ)   Παντελής Θαλασσινός  Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή 
3 (Πεμ)   Gadjo Dilo  Aperitif Espresso Jazz Bar 
3 (Πεμ)   Μιχάλης Τζουγανάκης  Σταυρός Του Νότου  
3 (Πεμ)   Γεωργία Νταγάκη  Ρυθμός Stage 
3 (Πεμ)   Palyrria  Τώρα Κ44 
3 (Πεμ)   Salina + Γιάννης Κότσιρας  PassPort 
3 (Πεμ)   Burgundy Grapes  Cabaret Voltaire 
4 (Παρ)   Χαϊνηδες  Δίπλα Στο Ποτάμι 
4 (Παρ)   AFRIKA BAMBAATAA  Fuzz Club 
4 (Παρ)   Amadou & Mariam  Gazarte 
4 (Παρ)   Γιάννης Χαρούλης  Σταυρός Του Νότου  
4 (Παρ)   Ρίτα Αντωνοπούλου  Ρυθμός Stage 
4 (Παρ)   Dimitri Vassilakis Quartet  Art Gallery Cafe 
4 (Παρ)   ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, Λιζέτα Καλημέρη  PassPort 
4 (Παρ)   Γιάννης Κούτρας, Γιώτα Νέγκα  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
4 (Παρ)   Carousel  Το Μπαράκι Του Βασίλη 
4 (Παρ)   Μαίρη Λίντα > “Καλησπέρα Κυρία Λιντά”  Θέατρο Badminton 
4 (Παρ)   Fox Trots  Blue Fox 
4 (Παρ)   Γιάννης Γιοκαρίνης  Οξυγόνο Live 
4 (Παρ)   Νίκος Πορτοκάλογλου  Ianos 
4 (Παρ)   White Peppers  Lazy Club 
4 (Παρ)   Ελένη Βιτάλη, Haig Yazdjian  Κύτταρο Live 
4 (Παρ)   Νότης Μαυρουδής  Τσάι Στη Σαχάρα 
4 (Παρ)   Ζακ Στεφάνου & Η μΠαντα Κοάλα  Cafe Αλάβαστρον 
5 (Σαβ)   Νίκος Γεωργάκης  Το Μπαράκι Του Βασίλη 
5 (Σαβ)   Expert Medicine  Floral 
5 (Σαβ)   Mare Yiem  Τσάι Στη Σαχάρα 
5 (Σαβ)   Ελένη Βιτάλη, Haig Yazdjian  Κύτταρο Live 
5 (Σαβ)   BURN BABY, BURN TOUR 2011 feat. Julee Cruise, Kid Congo Powers, Khan  Fuzz Club 
5 (Σαβ)   Funktion  Lazy Club 
5 (Σαβ)   Νίκος Πορτοκάλογλου  Ianos 
5 (Σαβ)   Locomondo  Gagarin 205 
5 (Σαβ)   Sal.at.a  Οξυγόνο Live 
5 (Σαβ)   Γιάννης Κούτρας, Γιώτα Νέγκα  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
5 (Σαβ)   ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, Λιζέτα Καλημέρη  PassPort 
5 (Σαβ)   Ρεμπέτικη Βραδιά  Art Gallery Cafe 
5 (Σαβ)   Γιάννης Χαρούλης  Σταυρός Του Νότου  
5 (Σαβ)   Amadou & Mariam  Gazarte 
5 (Σαβ)   Burn, Baby, Burn Tour 2011 > Al. Hacke, Chris Hughes, D. de Picciotto, Julee Cruise, Kid Congo Powers, Khan  Fuzz Club 
5 (Σαβ)   HORACE ANDY feat. DUB ASANTE  Κέντρο Πολιτισμού Ελληνικός Κόσμος 
5 (Σαβ)   Χαϊνηδες  Δίπλα Στο Ποτάμι 
6 (Κυρ)   Γεωργία Βεληβασάκη > “Το Μικρό Μυστικό Της Ζωής¨”  Όμιλος Πολιτισμού Εύμαρος 
6 (Κυρ)   Μουσικές Παραστάσεις Βαριετέ  Art Gallery Cafe 
6 (Κυρ)   Γιάννης Κούτρας, Γιώτα Νέγκα  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
6 (Κυρ)   Brotherhood Of Sleep & 45 Rats  Τώρα Κ44 
6 (Κυρ)   Locomondo  Gagarin 205 
6 (Κυρ)   Jerome & The Movement Orkestra  After Dark 
6 (Κυρ)   Τιγρέ Σποράκια (Taki Tsan & Isvoman) – Μασκέ Πάρτυ  Κύτταρο Live 
6 (Κυρ)   EleKtroBalKana  Ρουφ 
6 (Κυρ)   Dirty Fuse & The Social End Products  Camelot Live Cafe 
6 (Κυρ)   Picos Apicos & The Pina Coladas > Αποκριάτικο Πάρτυ  Black Duck Multiplarte 
6 (Κυρ)   Ελένη Μπράτσου  Cafe Αλάβαστρον 
8 (Τρί)   Εύα Ατματζίδου  Cafe Αλάβαστρον 
8 (Τρί)   Μάρθα Μαυροειδή Trio  Black Duck Multiplarte 
8 (Τρί)   Βαγγέλης Μαρκαντώνης  Σταυρός Του Νότου / Club 
8 (Τρί)   Sorocada  Τώρα Κ44 
9 (Τετ)   Punk Goes Acoustic Vol.4  Τώρα Κ44 
9 (Τετ)   Quatuor Zaide & Αγάπη Τριανταφυλλίδη  Φιλολογικός Σύλλογος Παρνασσός 
9 (Τετ)   ΤΑΚη’Μ’  Cafe Αλάβαστρον 
9 (Τετ)   Δήμος Αναστασιάδης  Σταυρός Του Νότου / Club 
9 (Τετ)   Παντελής Θαλασσινός  Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή 
9 (Τετ)   Για Τη Μαρία… > Ν.Ζιώγαλας, Γ.Δημητριάδης, Στ.Δρογώσης, Μάρκος [Locomondo], κ.ά.  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
9 (Τετ)   Γιώργος Καλούδης  Αψέντι Cafe 
10 (Πεμ)   Μιχάλης Τζουγανάκης  Σταυρός Του Νότου  
10 (Πεμ)   Palyrria & Λεωνίδας Μπαλάφας  Τώρα Κ44 
10 (Πεμ)   Κατερίνα Μακαβού  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
10 (Πεμ)   Ήχοι Γλυκείς Και Ξάστεροι  Το Μπαράκι Του Βασίλη 
10 (Πεμ)   The Hirollers  Aperitif Espresso Jazz Bar 
10 (Πεμ)   Moriginal ChampSystem + Ρόδες  Κύτταρο Live 
10 (Πεμ)   Trio Lava & Μίλλυ Στύλογλου  Art Gallery Cafe 
10 (Πεμ)   Blues Wire  PassPort 
10 (Πεμ)   Jam DifuSiOn  Blues Bar 
10 (Πεμ)   Ross Daly & Σωκράτης Σινόπουλος Quartet  Χοροθέατρο Ροές 
10 (Πεμ)   Σαββίνα Γιαννάτου & Constantinople  Στέγη Γραμμάτων & Τεχνών Ιδρύματος Ωνάση 
10 (Πεμ)   Palyrria feat. Λεωνίδας Μπαλάφας  Τώρα Κ44 
10 (Πεμ)   Θεοδοσία Τσάτσου  Koo-Koo Live Music Bar 
10 (Πεμ)   Ευγένιος Δερμιτασόγλου  Πυρήνας 
11 (Παρ)   Νίκος Πορτοκάλογλου  Ianos 

11 (Παρ)   Ελένη Βιτάλη, Haig Yazdjian  Κύτταρο Live 
11 (Παρ)   Παναγιώτης Καλαντζόπουλος & Η Ορχήστρα Του Δρόμου, Νάντια Μπουλέ  Half Note Jazz Club 
11 (Παρ)   Νότης Μαυρουδής  Τσάι Στη Σαχάρα 
11 (Παρ)   ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, Λιζέτα Καλημέρη  PassPort 
11 (Παρ)   Κρητική Βραδιά  Art Gallery Cafe 
11 (Παρ)   Γιάννης Χαρούλης  Σταυρός Του Νότου  
11 (Παρ)   Σύνολο Κέλσος  Το Μπαράκι Του Βασίλη 
11 (Παρ)   Ορφέας Περίδης, Human Touch  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
11 (Παρ)   Ρίτα Αντωνοπούλου  Ρυθμός Stage 
11 (Παρ)   Χαϊνηδες  Δίπλα Στο Ποτάμι 
11 (Παρ)   DØDHEIMSGARD  Gagarin 205 
12 (Σαβ)   Χαϊνηδες  Δίπλα Στο Ποτάμι 
12 (Σαβ)   Φίλιππος Πλιάτσικας  Δίπλα Στο Ποτάμι 
12 (Σαβ)   Uriah Heep  Gagarin 205 
12 (Σαβ)   Χαϊνηδες  Δίπλα Στο Ποτάμι 
12 (Σαβ)   My Wet Calvin  Erotica Live Show 
12 (Σαβ)   Ορφέας Περίδης, Human Touch  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
12 (Σαβ)   Unplugged Trio  Το Μπαράκι Του Βασίλη 
12 (Σαβ)   Γιάννης Χαρούλης  Σταυρός Του Νότου  
12 (Σαβ)   The Astronauts + Tilbury On Cloves  Rodeo Live Club 
12 (Σαβ)   Ρεμπέτικη Βραδιά  Art Gallery Cafe 
12 (Σαβ)   ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, Λιζέτα Καλημέρη  PassPort 
12 (Σαβ)   Serge Louet, Labros Caravassilis, Norbert Genvrin  Φιλολογικός Σύλλογος Παρνασσός 
12 (Σαβ)   Παναγιώτης Καλαντζόπουλος & Η Ορχήστρα Του Δρόμου, Νάντια Μπουλέ  Half Note Jazz Club 
12 (Σαβ)   Ελένη Βιτάλη, Haig Yazdjian  Κύτταρο Live 
12 (Σαβ)   Νίκος Πορτοκάλογλου  Ianos 
12 (Σαβ)   Burger Project  Fuzz Club 
12 (Σαβ)   Sal.at.a  Οξυγόνο Live 
13 (Κυρ)   Persona Non Grata, 4Bitten  Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή 
13 (Κυρ)   Εύα Κοτανίδη  Aperitif Espresso Jazz Bar 
13 (Κυρ)   Παναγιώτης Καλαντζόπουλος & Η Ορχήστρα Του Δρόμου, Νάντια Μπουλέ  Half Note Jazz Club 
13 (Κυρ)   Αθηναϊκή Συμφωνική Ορχήστρα Νέων > “Τρία Συν Ένα… Χρέη!”  Φιλοσοφική Σχολή Πανεπιστημίου Αθηνών 
13 (Κυρ)   Kim Wilde  Fuzz Club 
13 (Κυρ)   WIRE + Victory Collapse  Gagarin 205 
14 (Δευ)   Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης, Μαρία Παπαγεωργίου  Μετρό 
14 (Δευ)   Γιώργος Κωνσταντίνου  Beton7 
14 (Δευ)   Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης, Μαρία Παπαγεωργίου  Μετρό 
14 (Δευ)   Βασίλης Σαλταγιάννης & Lathos Pathos  Ρουφ 
14 (Δευ)   Μουσικά Σύνολα Δήμου Αθηναίων  Φιλολογικός Σύλλογος Παρνασσός 
14 (Δευ)   Σταύρος Ζιώγας & Ειρήνη Σγουρίδου  Black Duck Multiplarte 

14 (Δευ)   Παναγιώτης Καλαντζόπουλος & Η Ορχήστρα Του Δρόμου, Νάντια Μπουλέ  Half Note Jazz Club 
14 (Δευ)   Αλκίνοος Ιωάννιδης  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
15 (Τρί)   Αλκίνοος Ιωάννιδης  Μουσική Σκηνή Αυλαία 
15 (Τρί)   Βαγγέλης Μαρκαντώνης  Σταυρός Του Νότου / Club 
15 (Τρί)   Παναγιώτης Καλαντζόπουλος & Η Ορχήστρα Του Δρόμου, Νάντια Μπουλέ  Half Note Jazz Club 
Posted in Αθήνα and tagged , , , , , , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *