Συναυλίες Δεκεμβρίου (16-31) στην Αθήνα

Nouvelle Vague στο Fuzz Club (17/12)

Nouvelle Vague στο Fuzz Club (17/12)

Το πρόγραμμα όλων των συναυλιών που θα λάβουν χώρα τον Δεκέμβριο (16-31) στην Αθήνα

16 (Πεμ) On The Road Γυάλινο Μουσικό Θέατρο Upstage
16 (Πεμ) Berlin Brides > Παρουσίαση Δίσκου Metropolis Live Stage
16 (Πεμ) Palyrria Τώρα Κ44
16 (Πεμ) Ελένη Τσαλιγοπούλου, Μάνος Αχαλινωτόπουλος Half Note Jazz Club
16 (Πεμ) Maraveyas Ilegal Koo-Koo Live Music Bar
16 (Πεμ) 40+ Fourty Plus Art Gallery Cafe
16 (Πεμ) Αντώνης Μίτζελος + Λαυρέντης Μαχαιρίτσας PassPort
16 (Πεμ) One Hour Before The Trip Bios
16 (Πεμ) Soulrise After Dark
16 (Πεμ) Good Times Tzaz Bar
16 (Πεμ) ΤΑΚη’Μ’ Cafe Αλάβαστρον
16 (Πεμ) Double Face > One Hour Before The Trip, Figurant Bios
16 (Πεμ) Delivers, Sex Rated Lazy Club
16 (Πεμ) Βασίλης Μπαμπούνης Κύτταρο Live
17 (Παρ) Ελένη Βιτάλη, Haig Yazdjian Κύτταρο Live
17 (Παρ) Monsieur Minimal Void Dance Bar
17 (Παρ) Positively Negative Hardcore Fest #4 An Club
17 (Παρ) Γιώργος Αλουπογιάννης, Βαγγέλης Ασημάκης, Σοφία Βογιατζάκη, Παντ. Καναράκης, Π. Μπουσουλόπουλος Ρυθμός Stage
17 (Παρ) George And The Dukes Lazy Club
17 (Παρ) The Lizardz, The Statycs, Dirty Fuse Rodeo Live Club
17 (Παρ) Σπύρος Γραμμένος Cafe Αλάβαστρον
17 (Παρ) Blues Wire, Small Blues Trap Vinilion Club
17 (Παρ) Αλκίνοος Ιωαννίδης PassPort
17 (Παρ) Foreign Beggars Bios
17 (Παρ) No Man’s Land In Vivo
17 (Παρ) Τηλέμαχος Ζαγρέας + Σάτυροι Αισώπου Μύθος
17 (Παρ) Τρίφωνο & Νάντια Μπουλέ Οξυγόνο Live
17 (Παρ) Kay & The SchoolDrivers Avatar Music Dance Club
17 (Παρ) Βασίλης Σκουλάς, Μάνος Πυροβολάκης Δίπλα Στο Ποτάμι
17 (Παρ) Γεωργία Βεληβασάκη & Gaia+ Bibelo
17 (Παρ) Dr. Vodkatini Bacaro
17 (Παρ) SugahSpank! & The Swing Shoes Floral
17 (Παρ) Ελεωνόρα Ζουγανέλη + Ησαϊας Ματιάμπα, Θανάσης Αλευράς Σταυρός Του Νότου / Plus
17 (Παρ) Jick Nakassian & Novatunes Art Gallery Cafe
17 (Παρ) NOUVELLE VAGUE Fuzz Club
17 (Παρ) Γιώργος Αλουπογιάννης, Βαγγέλης Ασημάκης, Σοφία Βογιατζάκη, Παντ. Καναράκης, Πέτρος Μπουσουλόπουλος Ρυθμός Stage
17 (Παρ) Maraveyas Ilegal Koo-Koo Live Music Bar
17 (Παρ) Patrick Villanueva Organ Trio Γαλλικό Ινστιτούτο Αθηνών
17 (Παρ) Γιώργης Χριστοδούλου Πυρήνας
17 (Παρ) Άλκηστις Πρωτοψάλτη, Μάριος Φραγκούλης Θέατρο Παλλάς
17 (Παρ) Garage-Surf Night > Lizardz, Statycs, Dirty Fuse Rodeo Live Club
17 (Παρ) Ελένη Τσαλιγοπούλου, Μάνος Αχαλινωτόπουλος Half Note Jazz Club
17 (Παρ) Φίλιππος Πλιάτσικας Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
17 (Παρ) GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR Gagarin 205
18 (Σαβ) GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR Gagarin 205
18 (Σαβ) Φίλιππος Πλιάτσικας Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
18 (Σαβ) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
18 (Σαβ) Δώρος Δημοσθένους Πυρήνας
18 (Σαβ) Γιώργος Αλουπογιάννης, Βαγγέλης Ασημάκης, Σοφία Βογιατζάκη, Παντ. Καναράκης, Πέτρος Μπουσουλόπουλος Ρυθμός Stage
18 (Σαβ) Λεωνίδας Μπαλάφας Koo-Koo Live Music
18 (Σαβ) Ζωή Τηγανούρια Art Gallery Cafe
18 (Σαβ) Ελεωνόρα Ζουγανέλη + Ησαϊας Ματιάμπα, Θανάσης Αλευράς Σταυρός Του Νότου / Plus
18 (Σαβ) Βασίλης Σκουλάς, Μάνος Πυροβολάκης Δίπλα Στο Ποτάμι
18 (Σαβ) The Godfathers Of Drum N’ Bass Θέατρο Δίπυλον
18 (Σαβ) Carousel Μπαράκι Του Βασίλη
18 (Σαβ) Λεωνίδας Σώζος Void Dance Bar
18 (Σαβ) Γιώργης Χριστοδούλου Chandelier
18 (Σαβ) Αλκίνοος Ιωαννίδης PassPort
18 (Σαβ) Blues Wire, Blues Cargo Vinilion Club
18 (Σαβ) Παναγιώτης Τερζάκης Cafe Αλάβαστρον
18 (Σαβ) Παναγιώτης Τερζάκης Cafe Αλάβαστρον
18 (Σαβ) AMPM, Celuta Red Rodeo Live Club
18 (Σαβ) ONE LOVE DUB FESTIVAL Κέντρο Πολιτισμού Ελληνικός Κόσμος
18 (Σαβ) Έξοδος Κινδύνου, Αντίποινα, Sequence Theory Project An Club
18 (Σαβ) Λουκάς Σιδεράς Trio Lazy Club
18 (Σαβ) Γιώργος Αλουπογιάννης, Βαγγέλης Ασημάκης, Σοφία Βογιατζάκη, Παντ. Καναράκης, Π. Μπουσουλόπουλος Ρυθμός Stage
18 (Σαβ) Διόνυσος Αποσπερίτης
18 (Σαβ) Santa Χιόνια Party Nueva Trova
18 (Σαβ) Puresins D-Bar
18 (Σαβ) After Midnight Popular Music, Celuta Red Rodeo Live Club
18 (Σαβ) Ελένη Βιτάλη, Haig Yazdjian Κύτταρο Live
18 (Σαβ) Orquestra de Senhoritas Gazarte
18 (Σαβ) Μιχάλης Σιγανίδης, Φίλοι Μίλτου Σαχτούρη Φιλολογικός Σύλλογος Παρνασσός
19 (Κυρ) September Κύτταρο Live
19 (Κυρ) Χριστούγεννα με τα Μουσικά Σύνολα Ωδείου Κόνταλυ Ianos
19 (Κυρ) Μανώλης Φάμελλος, Πέννυ Μπαλτατζή Σταυρός Του Νότου / Club
19 (Κυρ) Rosebleed, Fadeout, Em.Ma Koo-Koo Live Music Bar
19 (Κυρ) Orora Lazy Club
19 (Κυρ) 9MM Οξυγόνο Live
19 (Κυρ) Ζήσης Ρούμπος, Ροζαμάλια Κυρίου Nueva Trova
19 (Κυρ) Στέλιος Δαβάρης Θέατρο Παραμυθιάς
19 (Κυρ) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
20 (Δευ) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
20 (Δευ) Εύα Λουκάτου Ρυθμός Stage
20 (Δευ) Μουσική Παράσταση > “Mala Junta – To Τελευταίο Τανγκό” Θέατρο Όλβιο
20 (Δευ) Sigmataf w/ Tiny Jackal 6 D.O.G.S.
20 (Δευ) Vicky B. & The Acoustic Troubles Βραζιλιάνα Bar
20 (Δευ) Μαρία Παπαγεωργίου & Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης Μουσική Σκηνή Μετρό
20 (Δευ) Jam Night Lazy Club
20 (Δευ) Enforcer + Convixion, Wrathblade Κύτταρο Live
21 (Τρί) Αρλέτα, Λάκης Παπαδόπουλος + Μανώλης Μητσιάς Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
21 (Τρί) Γιώργος Ανδρέου + Χρήστος Θηβαίος Ρυθμός Stage
21 (Τρί) The Voyage Limpid Sound Metropolis Live Stage
21 (Τρί) Yassa, Medusas 6 D.O.G.S.
21 (Τρί) Cold Feet Projekt Floral
21 (Τρί) Μουσική Παράσταση > “Mala Junta – To Τελευταίο Τανγκό” Θέατρο Όλβιο
21 (Τρί) Νίκος Τουλιάτος, Simone Mongelli Αισώπου Μύθος
21 (Τρί) Freedom Of Speech feat. Αθηνά Ρούτση The Art Foundation
21 (Τρί) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
22 (Τετ) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
22 (Τετ) Rous Σταυρός Του Νότου / Club
22 (Τετ) Delivers Camelot Live Cafe
22 (Τετ) Σάσα Παπαλάμπρου Πυρήνας
22 (Τετ) Μητέρα Φάλαινα Τυφλή + Alex LogOut Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
22 (Τετ) All Stars Ρυθμός Stage
22 (Τετ) ΦΟΙΒΟΣ ΔΕΛΗΒΟΡΙΑΣ Fuzz Club
22 (Τετ) Ρίτα Αντωνοπούλου Σταυρός Του Νότου / Club
22 (Τετ) Νίκος Μίχας & Γρηγόρης Πετράκος Dome
22 (Τετ) Οι Άθλιοι Του Ούγκο, Ενέδρα Lazy Club
22 (Τετ) Takis Barberis Group Cafe Αλάβαστρον
22 (Τετ) Ελεάννα Ζεγκίνογλου + Βασίλης Παπακωνσταντίνου Almaz
22 (Τετ) Θάνος Ανεστόπουλος Τσάι Στη Σαχάρα
22 (Τετ) Sorrowful Angels, Saddolls An Club
22 (Τετ) Sal.A.T.A. & Tonis Sfinos Eleven Bar Restaurant
22 (Τετ) Ορχήστρα Smyrna Μουσικό Bar Φοίνικας
23 (Πεμ) Μίλτος Πασχαλίδης Ρυθμός Stage
23 (Πεμ) Jan van de Engel The Art Foundation
23 (Πεμ) Albertime & Βελισσάριος Γεωργιάδης Cabaret Voltaire
23 (Πεμ) Glimmer Void White Noise Bar
23 (Πεμ) Double Face > My Wet Calvin w/ Pan Pan Bios
23 (Πεμ) Skysent Lu, Through The Never Lazy Club
23 (Πεμ) Στέλιος Μάξιμος & 4 Friends Lift
23 (Πεμ) Ραλλία Χρηστίδου Faces
23 (Πεμ) Γιώργης Χριστοδούλου Pure Bliss
23 (Πεμ) Αντώνης Μίτζελος PassPort
23 (Πεμ) Μαύρο Κόκκινο After Dark
23 (Πεμ) Σόλη Μπαρκή, Demian Gomez Αισώπου Μύθος
23 (Πεμ) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
24 (Παρ) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
24 (Παρ) Φίλιππος Πλιάτσικας Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
24 (Παρ) X-Mass Explode Fest w/ Nightstalker, Planet Of Zeus, Routes, Barstow Deadbeat An Club
24 (Παρ) Champagne & Reefer [Cast-a-Blast] Floral
24 (Παρ) Αντώνης Μίτζελος PassPort
24 (Παρ) Kay & The SchoolDrivers Avatar Music Dance Club
24 (Παρ) Xmass Explode Fest w/ Nightstalker, Planet Of Zeus, Routes, Barstow Deadbeat An Club
24 (Παρ) Zero Zero Lazy Club
24 (Παρ) GAD Μουσική Σκηνή Αυλαία
24 (Παρ) Ελένη Βιτάλη, Haig Yazdjian Κύτταρο Live
25 (Σαβ) Ελένη Βιτάλη, Haig Yazdjian Κύτταρο Live
25 (Σαβ) Dubwise Hi-Fi Christmas Special An Club
25 (Σαβ) Βαγγέλης Κακουλάκης Lazy Club
25 (Σαβ) A.M.P. Outernational An Club
25 (Σαβ) Λεωνίδας Μπαλάφας Koo-Koo Live Music
25 (Σαβ) Φίλιππος Πλιάτσικας Σταυρός Του Νότου / Κεντρική Σκηνή
25 (Σαβ) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
26 (Κυρ) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
26 (Κυρ) 4LT Lazy Club
26 (Κυρ) Υπόγεια Ρεύματα Σταυρός Του Νότου / Club
26 (Κυρ) The Crooks After Dark
27 (Δευ) Ζακ Στεφάνου & μΠάντα Κοάλα Σταυρός Του Νότου / Club
27 (Δευ) Jam Night Lazy Club
27 (Δευ) Ballroom Kings Half Note Jazz Club
27 (Δευ) Biri Biri w/ Dr. Albert Flipout & His One ‘Can’ Band 6 D.O.G.S.
28 (Τρί) Biri Biri w/ Kangoors 6 D.O.G.S.
28 (Τρί) Quinn Lemley Half Note Jazz Club
28 (Τρί) Boulevard Soundsystem Meets Serocee Τώρα Κ44
28 (Τρί) Black Dots Lazy Club
29 (Τετ) Δ.Ο.Γ.Μ.Α. Lazy Club
29 (Τετ) Modrec & Slavebreed An Club
29 (Τετ) Ορχήστρα Smyrna Μουσικό Bar Φοίνικας
29 (Τετ) Τάσος Λυτρίδης, Πάνος Μπαντικούδης Nama Wine Bar
29 (Τετ) Μωρά Στη Φωτιά Κύτταρο Live
29 (Τετ) Quinn Lemley Half Note Jazz Club
29 (Τετ) Σάσα Παπαλάμπρου Πυρήνας
29 (Τετ) Ε.Σ.Ε.Λ.ΟΝ. Αφανείς
29 (Τετ) Θάνος Ανεστόπουλος Τσάι Στη Σαχάρα
29 (Τετ) Ρίτα Αντωνοπούλου Σταυρός Του Νότου / Club
30 (Πεμ) Αντώνης Μίτζελος PassPort
30 (Πεμ) Υπόγεια Ρεύματα Floral
30 (Πεμ) Greekadelia Folktronic duo Αφανείς
30 (Πεμ) George And The Dukes Rooster’s Walk
30 (Πεμ) Μωρά Στη Φωτιά Κύτταρο Live
30 (Πεμ) The Rosewood Brothers, Illegal Operation, Satyros Larousse An Club
30 (Πεμ) Δήμος Αναστασιάδης Faces
30 (Πεμ) George Nikas & The Noise Figures Τώρα Κ44
30 (Πεμ) Albertime & Βελισσάριος Γεωργιάδης Cabaret Voltaire
31 (Παρ) Αντώνης Μίτζελος PassPort
Posted in Αθήνα and tagged , , , , , , , , .

One Comment

  1. Στις 20 Δεκεμβρίου στο Σταυρό του Νότου στις 22:00 ο Παντελής Γκέρτσος και οι κιθαρίστες του θα παρουσιάσουν μια βραδιά blues ήχων στον Σταυρό του Νότου – Κεντρική Σκηνή. Απολαύστε τους ρυθμούς και τις μουσικές της Νέας Ορλεάνης σε αυτή την ξεχωριστή βραδιά!

    Δείτε και το event!
    http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=178150158869280

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *